Objekty pro WinTrack

Když se mi poprvé dostala do rukou demo verze plánovacího software WinTrack, tak jsem zalitoval, ze u ní není větší množství objektů, které lze používat při vizualizaci návrhu kolejiště. Přiznávám, občas WinTrack používám asi trochu jinak než ostatní, kteří jen navrhnou kolejiště a ostatní možnosti programu nevyužívají -- občas v něm zkouším vytvářet komplexnějsí vizualizace kolejiště. Na to mi ale chybělo víc využítelných objektů.

Zlom nastal, když jsem u WinTracku objevil editor uživatelských objektů. Zkusmo jsem nejprve vytvořil první návěstidlo a pak už to jelo jako po másle. Většinu mých výtvorů si můžete stáhnout na této stránce. Jednotlivé modely jsou ke stažení po skupinách, podle zařazení.

Pozor: Všechny modely jsou vytvořeny pro velikost TT! Pokud je budete chtít použít pro H0 nebo N, musíte před příkaz verschieben dopsat nasledující řádek:

H0: faktor 1.0,1.38
N: faktor 1.0,0.75

Instalace: Nejprve soubory rozbalte do adresáře, který WinTrack vidí. Já osobně používám WinTrack/Models2, který se automaticky vytvoří při instalaci a je v něm umístěn i ukázkový příklad. Dále pokračujte už v samotném programu.

Mám WinTrack v anglické verzi, takže nemůžu nabídnout popis instalace v originální německé verzi, ale v anglické je to takto:

  1. menu Extras
  2. položka Import 3D model...
  3. v dialogu vybrat model, který chcete přidat
  4. v následujícím dialogu zadat nějaký popis a zkrácenou verzi názvu, plus nastavit velikost náhledu
  5. OK a je hotovo

 

Lokomotivy - DOWNLOAD

Brejlovec810Kocour

Vozy - DOWNLOAD

otevreny vuzreko osobni vuzsypak

Návěstidla vzor SSSR - DOWNLOAD

sssr

Návěstidla mechanická - DOWNLOAD

sssr

Budovy - DOWNLOAD

deposkladistestavedlo

Nástupiště - DOWNLOAD

nastupistenastupiste

Ostatní doplňky - DOWNLOAD

konec kolejekonec kolejevyhybka

Objekty 2008 #1 - DOWNLOAD

Obsahuje přejezdové výstražné zařízení, výkolejku s návěstidlem, a následující světelná návěstidla vzor SSSR: seřaďovací trpasličí (bílá, modrá), cestové dvousvětelné (červená, bílá), odjezdové trojsvětelné (zelená, červená, bílá), odjezdové čtyřsvětelné (zelená, červená, bílá, žlutá).

Odjezdy by měly na barevném štítě mít bílá pole menší než červená - platí pro jízdu i pro posun - ale nechtělo se mi to měnit. Na vizualizaci to stačí.

objekty 08 #1

© 2008-2009 Jiří Brožek (Caprica build 1214.8)